Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Інститут регулярного оцінювання судді — гарантія якісного правосуддя
Суддя Верховного Суду України Галина Канигіна взяла участь у круглому столі-дискусії на тему «Регулярне оцінювання суддів в Україні як спосіб виявлення індивідуальних потреб судді щодо вдосконалення, стимулювання його до підтримання кваліфікації на належному рівні та професійного зростання».
На заході, організаторами якого були Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) у співпраці з Національною школою суддів України за сприяння проектів «Справедливе правосуддя», «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», обговорили виклики і ризики, пов’язані із запровадженням в Україні такого правового інституту, як регулярне оцінювання судді, у тому числі оцінювання судді суддями та самооцінювання, міжнародний досвід його застосування.
Так, Герхард Райснер (експерт Ради Європи, голова суду у Флорісдорфі (м. Відень, Австрія), член Консультативної ради європейських суддів), Пім Алберс (міжнародний експерт з питань оцінювання професійної діяльності суддів та роботи судів, Нідерланди), Сальвія Кавальне (експерт у сфері юстиції, доцент Університету Міколаса Ромеріса, Республіка Литва), Гі Ван-Крен (експерт Ради Європи, ЄС та ОБСЄ, колишній міжнародний суддя в Косово та Боснії і Герцеговині, колишній член Комітету з добору суддів/прокурорів Бельгії, голова Апеляційного суду у відставці м. Антверпен, Бельгія), ознайомивши присутніх з відповідним досвідом країн ЄС, наголосили, що регулярне оцінювання професійної діяльності суддів у багатьох державах інколи сприймають як інструмент керування судовою системою та зловживають ним. Тому важливо, аби процедури такого оцінювання сприймалися як справедливі, а його метою було поліпшення роботи суддів та гарантувало якісне правосуддя.
На думку судді Верховного Суду України міжнародний досвід щодо цього питання заслуговує на увагу і вивчення з урахуванням вітчизняного позитивного досвіду регулярного оцінювання судді суддями.